Top 3 cechy charakteryzujące dobre perfumy

Spis treści

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką wartość w całej stylizacji odgrywają perfumy. Są one jednym z elementów dobrej prezencji i nie tylko sprawiają, że czujemy się świeżo, ale również nabieramy pewności siebie. Co powinno charakteryzować dobre perfumy? Podpowiadamy.

Perfumy na lato

Nuty zapachowe bardzo się od siebie różnią i faktem jest to, że poszczególne pory roku przy wyborze perfum odgrywają znaczącą rolę. Latem i wiosną sięgamy po lekkie zapachy, które imitują świeżość i kwiaty. Idealnym przykładem są Lancome Miracle, których  główne nuty zapachowe zostały osadzone w liczi i frezji, a wszystko to zostało podkreślone kwiatami, takimi jak magnolia i jaśmin. To idealny przykład perfum, których warto używać wiosną i latem, ponieważ podkreślają aktualną aurę pogodową, a dodatkowo są bardzo kobiece. 

Dla każdego z nas lato kojarzy się z czymś innym. Dla niektórych to morska bryza, dla innych kwiaty, a inni na myśl o ciepłych dniach wyobrażają sobie soczyste cytrusy. Temat zapachów  to kwestia bardzo indywidualna. Dobre perfumy na lato to przede wszystkim takie, dzięki którym nawet siedząc w pomieszczeniu, jesteśmy w stanie poczuć klimat słońca oraz wakacji. Zapach powinien nam w tym skutecznie pomóc.

 

Perfumy na zimę

Nieco inaczej wygląda sprawa z perfumami na zimę. Tutaj królują cięższe zapachy, które podkreślają klimat chłodnych wieczorów i nadchodzących świąt. Na główne prowadzenie wychodzą zapachy drzewnych aromatów oraz piżmowych nut. Nuty zapachowe wybierane zimą i jesienią mają otulać nas ciepłem i imitować korzenne akordy, przywołując skojarzenia związane ze śniegiem, kominkiem i gorącą czekoladą. Dobre perfumy na zimę powinni być przede wszystkim ciepłe, intensywne i orientalne. Ciekawym pomysłem są rozwiązania, które zostają zachowane w tonach piżma, jednocześnie pozostając bardzo kobiecie. 

Perfumy, a cechy charakteru danej osoby 

Dobre perfumy to takie, które podkreślają charakter danej osoby. Dla kobiet ceniących sobie romantyczne i tajemnicze klimaty sprawdzą się Lancome La Nuit Tresor. Jest to idealne połączenie róży stulistnej z wanilią przeplatane praliną i liczi. Zdecydowanie w tym zapachu zakocha się każda pewna siebie kobieta, która nie boi się wyzwań i śmiało idzie do przodu. 

Nuty zapachowe, które będą pasowały do charakteru danej osoby, podkreślą jej usposobienie i dodadzą pewności siebie. Dodatkowo, odpowiedni dobór zapachów odgrywa kluczową rolę w prezentowaniu się wśród innych osób bądź na ważnym wydarzeniu. Ważne, aby perfumy nie były za mocne, ponieważ może zostać to źle odebrane przez innych uczestników spotkania. 

Odpowiednie perfumy, a rodzaj skóry

Warto pamiętać, że pora roku czy też charakter danej osoby to nie wszystko, o czym należy pamiętać, wybierając perfumy. Bardzo istotny jest rodzaj skóry, którym charakteryzuje się dana osoba.  Skory wrażliwe mogą być bardzo podatne na alkohol, który znajduje się w perfumach, co z kolei zaowocuje podrażnieniami. 

Na skórze suchej zapach utrzymuje się znacznie słabiej niż na skórze normalnej i tłustej. Dlatego w tym przypadku warto postawić na mocniejsze zapachy lub skorzystać z innych kosmetyków, np. balsamów o tej samej nucie zapachowej. 

Skóra tłusta jest najlepsza do eksponowania nut zapachowych, ponieważ na niej zapach jest wyczuwalny silniej i dłużej. Dobre perfumy to takie, które swoimi nutami zapachowymi pasują do obecnej pory roku, ale także podkreślają wnętrze i charakter danej osoby. Warto pamiętać, że są one jednym z elementów dobrej prezencji. 

Powiązane artykuły

Co oznacza DEN rajstop?

Rajstopy są nieodłącznym elementem garderoby wielu kobiet, szczególnie w chłodniejszych miesiącach. Jednak wybór idealnych rajstop bywa trudny, szczególnie gdy nie znamy wszystkich parametrów, którymi należy się kierować. Jednym z takich...

Czytaj dalej